O BIK

2015-07-24
Gdy decydujesz się na wzięcie kredytu chciałbyś, aby przyznano Ci go bez zastrzeżeń. Wpływ na to ma wiele czynników, zwłaszcza historia wcześniejszych zobowiązań finansowych zaciąganych w bankach lub SKOK-ach, a także poręczanie pożyczek rodzinie lub znajomym.

Biuro Informacji Kredytowej to instytucja, która gromadzi i udostępnia wszystkie dane dotyczące Twojej historii kredytowej. BIK daje Ci niezbędne narzędzia do tego, byś mógł ją na bieżąco kontrolować i ustrzec się przed ewentualnymi czynnikami mogącymi wpłynąć negatywnie na Twój profil kredytobiorcy. BIK zabezpiecza Cię także przed skutkami kradzieży Twoich danych osobowych. Wszystko po to, byś był wiarygodny, gdy składasz do banku wniosek o przydzielenie kredytu. BIK to platforma zaufania. Dzięki niej możesz pokazać, że jesteś godny zaufania, a banki i SKOK-i mogą sprawdzić, czy mogą Ci zaufać.

 

Biuro Informacji Kredytowej
  • Dostarcza wiarygodną i możliwie kompletną informację na temat Twojej historii kredytowej
  • Dba o bezpieczeństwo Twoich kredytów
  • Chroni Cię przed wyłudzeniem kredytu na Twoje dane
  • Pozwala Ci kontrolować Twoją historię kredytową

 

Jak działa BIK?

Działanie jest bardzo proste. Składasz wniosek o kredyt i w tym momencie bank wysyła do Biura Informacji Kredytowej pytanie o Twoją historię kredytową. BIK odsyła do banku Twój raport kredytowy i jeśli masz pozytywną historię, bank udziela Ci kredytu. Kiedy spłacasz raty, bank rejestruje każdą wpłatę i przesyła do BIK informację, że terminowo regulujesz płatności.

Sprawdź swoją historię kredytową

Pobierz Raport BIK